Mezoterapi

Çok küçük ilaç dozlarının problemli bölgelere enjeksiyonla verilmesi işlemidir. Doğal bitki özleri, homeopatik ürünler, vitaminler proteinler ve minareller kullanılır. Yüz mezoterapisi (mezolift), Saç mezoterapisi ve Bölgesel zayıflama – Lipoliz şeklinde uygulanabilir.

Yüz mezoterapisi (mezolift)

Yüz mezoterapisi (mezolift)yönteminde cildi yenileyen hyluronik asit, antioksidanlar, vitaminler, mineraller ve aminoasitler cilt alıtına minik iğnelerle uygulanır. Antioksidanlar dokudaki oksidatif stresle mücadele ederken, vitamin ve mineraller yapının kuvvetlenmesinde, aminoasitler protein zincirlerinin oluşmasında, somon DNA ve DMAE dokunun kollajen rezervinin arttırılmasında, hyaluronik asit ise derinin nem tutma kapasitesinin arttırılmasında rol oynar.

Bu faydalı maddelerin cilde direk verilmesi cildin uyarılmasını, kollajen ve elastin üretimini arttırır, cildin nemlenmesi artar ve yenilenir. Uygulama 1-4 hafta aralıklarla yapılabilir. Seans sayısı hastanın yaşına, cildin yapısına göre değişebilir. Her yaşta uygulanabilir. Genç yaşlarda cilde nem vermek ve ışıltı kazandırmak, ileri yaşlarda ise cilt gençleştirmek için uygulanır.

Saç Mezoterapisi

Saç mezoterapisi saç döklmelerini önlemek ve kontrol altına almak, saçın kalitesini arttırmak ve yeni saç çıkışını uyarmak için saçlı deriye mikroenjeksiyonlarla uygulanan tedavi şeklidir.

Saç döküle nedenine görre özel hazırlanmış ilaçlar saçlı deriye injekte edilir. Erkeklerde görülen genetik saç dökülmelerinde minoksidil ya da finosterid gibi ilaçlardan oluşan karışımlar, genetik olmayan saç dökülmelerinde ise saç köklerini besleyen, saçlı deriyi destekleyen özel vitamin, protein ve mineral karışımlarından oluşan ilaçlar kullanılmaktadır. Seans arlıkları ve sayıları kişiye göre değişmekle birlikte 1-4 hafta arlıklarla 6-8 seans uygulanmaktadır.

Vücut Mezoterapisi

Selülit tedavisinde ve bölgesel zayıflama (lipoliz) mezoterapi uygulanabilir.
Selülitte, problemli alanlara yağ dokuyu parçalayan ve küçülten özel enjekte edilir. Tedaviye ek olarak diyet ve egzersiz önerilir. Uygulama 2-4 haftalık aralıklarla 8-12 seans yapılabilir. Lipoliz uygulamasında soyadan elde edilen fosfatidil kolin denilen özel bir ilaç kullanılmaktadır. Bu ilaç problemli alanlara dikkatli ve yavaş bir şekilde enjekte edilir. İlaç yağ dokusunun parçalanmasına yol açar. İlacın etkisi geç başlar. 2-6 hafta arlıklarla 4-6 seans uygulanabilir. En çok karın, kalça, kol ve boyun bölgesine uygulanmaktadır.